Dargužių sūriai

Lina yra jauna, dar tik pradedanti, ūkininkė iš Dargužių kaimo. Ūkinę veiklą vykdo nuo 2022 metų, nuo tada ir pradėjo pati gamint sūrius.
Linos vyras ūkinę veiklą vykdo jau seniai. Jis pradžioje pradėjo nuo mėsinių galvijų, o 2022 metais įsigijo melžiamų karvių „Horušteinų”. Lina kartu su vyru taip pat įsigijo kelias melžiamas karves. Karvės ganosi laisvai pievoje, kurioje įrengta speciali stotelė karvių melžimui. Žiemą karvės būna tvarte. Karves melžia specialiais melžimo aparatais.
Lina su vyru nusprendė dalį pieno realizacijos skirti sūrių gamybai. Sūrius gamina iš vakarinio ir rytinio pieno. Vakarinį pieną atšaldo iki +5°C (tam turi pritaikytą specialų šaldytuvą). Rytinį pieną spėja apdoroti per dvi valandas, nes sūrinę nuomoja Norvydiškių kaime, kuris yra įsikūręs vos 15 km. atstumu nuo Linos kaimo, kuriame ūkinę veiklą ir vykdo.

Prisijunk

prie daugiau nei 7000 žmonių, kurie gauna naujienlaiškius su video receptais, straipsniais apie maistą, bei informaciją, kada atvežame šviežius produktus į Jūsų miestą

GAUTI NAUJIENLAIŠKIUS